Počasí ukazuje, že doba vhodná k opalování je tady. Kdo touží po dokonale bronzové pokožce, ten bude denně na slunci trávit i dlouhé hodiny. S tím souvisí i rizika, jako jsou popáleniny od slunce. Jak je zvládnout?
Prevence je základ
Prvním krokem by měla být prevence. Snaha myslet na eliminaci rizik. Tedy na eliminaci samotného popálení. Jak doporučuje i web www.radyprovsechny.cz, je vhodné pořídit si opalovací krém, který před opalováním aplikujte na kůži celého vašeho těla. Výběr krému není zase až tak velká věda. Důležité jsou tři věci, kterých se držet. Je to:
- Ochranný faktor
- Ochrana proti UV záření
- Voděodolnost
Spálená místa ochlaďte a zakryjte
Pokud zjistíte, že jste se spálili už na pláži, je třeba dále neriskovat a popálená místa co nejlépe ochladit. Jste u vody, takže pravidelné polévání, nebo aplikace mokré látky je nejlepší rychlou pomocí. Zároveň dané místo chraňte před další dávkou slunečních paprsků. Eliminujete tak ještě větší poškození. Pokud jste milovníky cestování, jistě víte, že v jižních zemích je slunce podstatně silnější než u nás, a tak i pár desítek minut bez ochrany může mít nedozírné následky.
Použijte produkty na první pomoc
Mohou to být různé krémy a spreje. Hlavní je, aby obsahovaly látky, které pomohou danou oblast znecitlivit a zároveň ji pomohou ochladit. Přímo sice nepomáhají dané spálenině, ale pomáhají vám. Eliminují celkovou bolestivost a místo efektivně ochlazují. Jakmile se daný produkt vstřebá, můžete začít s finální péčí.
Začněte s regenerací
Pokožka spálená od slunce potřebuje regenerovat. Potřebuje dostatek vitamínů, minerálů a dalších živin, které jí v tom pomohou. Můžete použít třeba svou domácí mast, nebo pořídit krémy a emulze od řady známých kosmetických firem. Důležitá je v tomto kroku jak maximální výživa, tak i hydratace. Spálená kůže by neměla být suchá. Pokud toto všechno dodržíte, za pár dní budou pryč bolesti a do týdne bude kůže opět téměř dokonalá.