Ajurvédské čaje, cesta k vnitřní harmonii

Moderní lidi dnešní doby trápí: únava, deprese, vnitřní nerovnováha, bolesti různých částí těla a spoustu dalších neduhů. Všude kolem nás je vše plné chemie, která není pro naše tělo tím nejlepším pomocníkem. Ale jak z toho ven?

Odpověď je přitom jednoduchá – přírodní cesta, která nám dopomůže k harmonii i celkové vnitřní čistotě. Tento zázrak se jmenuje ajurvédský čaj a váže se k tradičnímu Indickému lékařství.

Co je to ajurvéda aneb trošku historie na začátek

Asi před 5000 lety se ve starobylé Indii zrodila tzv. matka všech léčebných systému ajurvéda, tato přírodní medicínská věda se řídí 3 základními energetickými charakteristikami (váta, pitta,kapha), kterým se souhrnně říká dóša.

Každý člověk má dle ajurvédy vrozený jedinečný energetický vzorec, který se již léty nemění, ale je možné ho negativními vlivy narušit a tím i svou vnitřní rovnováhu.

Ajuvérda si zakládá především na předcházení nemocí, podpoře psychického i fyzického zdraví a včasné léčbě prvotních symptomů nemoci pomocí vyvážené stravy, psychické pohody a celkově zdravého životního stylu. Více informací o ajurvédě zde.

Ajurvédské čaje

Jsou speciálně namíchané bylinné směsi s různými druhy koření, které jsou nejvhodnější pro udržení celkové pohody organismu, životní sílu a pevné zdraví.

Himalájské ajurvédské čaje

Tyto čaje jsou specifické svou exotickou chutí. Sběr 50 druhů bylinek, které jsou na himalájské ajurvédské čaje používány, probíhá v Himalájském pohoří. Zkušení sběrači bylinky ručně posbírají, očistí a následně zpracují jejich jednotlivé části: kořeny, listy, květy, semínka, plody, kůru a stonky.

Příprava ajurvédského čaje

Vždy si před požitím čaje přečtěte informace od výrobce, pokud neudá jinak, připravíme čaj následovně: jednu čajovou lžičku směsi zalijeme 250ml vroucí vody, necháme 5-15 minut louhovat (dle druhu čaje), scedíme a můžeme konzumovat.

Skladování ajurvédského čaje

Směs pro přípravu ajurvédského čaje se doporučuje skladovat na suchém místě, kde teplota nepřekračuje 25 stupňů celsia.

Účinky ajurvédského čaje

Jak jste si již přečetli na začátku článku, tak ajurvédský čaj zásadně pomáhá pozitivně ovlivňovat vaše tělesné a duševní funkce, to ale není jeho jediný účinek.

Díky kombinacím různých bylin má ajurvédský čaj široké spektrum léčebných a podpůrných účinků na různé neduhy (zlepšení potence, hubnutí, bolest zad, bolesti kloubů a svalů, zažívací problémy…), výběr ideálního čaje je tedy jen na vás.

Kdo by ajurvédský čaj pít neměl?

Většina ajurvédských čajů se nedoporučuje dětem do 3 let, kojícím a těhotným ženám, ale i pro ně existují speciální ajurvédské čaje, které jsou namíchány tak, aby byly zdraví prospěšné a pomohly bezproblémovému vývoji plodu, tvorbě mléka či růstu dítěte.

Bližší informace o tom, zdali je ajurvédský čaj pro vaši osobu vhodný najdete na obalu konkrétního čaje.

Filed in: Ostatní

Leave a Reply

Submit Comment

© 2012- Doktornet.cz :::